Zayıflamak için ne yapmalıyım

Kilolu insanların kilolarından kurtulmaları için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bize örnek olabilecekte bir sürü kişi vardır. Mesela 3 çocuk annesi olan Larissa, kendisi  41 kilo vermeyi başarmış ve birçok kişiye örnek olmuştur. Peki bu başarıyı nasıl gösterdi? Nasıl bu kadar zayıflayabildi? Eminim şuan birçoğunuz daha önce de bu tarz kişileri gördük ve bir şeyler uyguladık diyorsunuz, yani bununda olmayacağı gibi bir ön yargınız var. Ama emin olun ilerleyen satırlarda ön yargınızı kıracak ve yapabileceğinizi size kanıtlayacağım. Larissa’nın nasıl ideal kilosuna ulaştığını size anlatacağım, böylelikle sizde ideal bedeninize ve kilonuza ulaşacaksınız. Hamilelik sonrası aldığı kiloları veremeyen Larissa, zayıflama programına başladığında tamı tamına 95 kiloydu. Evet belki de bir çoğunuzdan çok daha fazla ama burada önemli olan Larissa’nın çabası sonucu başarıya ulaşması. Çünkü Larissa şuanda 54 kilo arkadaşlar. Belki biraz gözünüz korkmaya başladı şuan? Aklınızdan neler geçiyor? Sanırım şimdiden kalori hesaplarına, kendinizi ne kadar aç bırakacağınıza, kaç saat koşacağına dair hesaplar yapıyorsunuz. Boşuna yapmayın çünkü bunlara gerek yok.

Erkeklerden daha fazla ve hızlı kilo olan bayanlar yağ yakmaya çalışırken aslında yağ depoluyorlar. Bunun üç sebebi vardır. Birincisi kadınların yağ hücreleri erkeklere göre daha büyüktür, buda onların daha fazla yağ depolamasına neden oluyor.  Erkeklerde ise kadınlarında olan durumun tam tersi, hal böyle olunca kadınların erkeklerden daha fazla çaba göstermeleri gerekiyor.  İkinci sebepte kadınlık hormonlarının cilvesidir. Östrojen hormonu, yağ depolama hücrelerinin sayısını artırır. Buda özellikle kalça ve bacak bölgesinde kalınlaşmaya sebep olur. Bir diğer ve son sebebimiz ise sağlıksız diyet yapmak. Yapılan diyetlerde vücudu açlık moduna sokmak, yağ yakan enzimlerin sayısını %50 azaltır. Bu durumda kilo vermek daha güçleşir, kas kütlesinin yerini yakılamayan yağ kütlesi almaya başlar. Kilo kaybederken vücudun bütün dengesi tam anlamıyla bozguna uğrar. Zaten vücutta az bulunan yağ yakan enzimlerin sayısının az olması ve sizin yaptığınız diyetle bu durum daha da kötüleştirip, yani enzimleri daha da azaltmanız daha zor kilo vermenize sebep olur.

Bu yazdıklarımla sizi korkutmaya çalışmıyorum. Sadece anlamanızı sağlıyorum, sakın korkmayın. Her şeyin bir yolu vardır ve bu genetik zorluluğu aşmanın da bir yolu var. Az sonra bahsedeceğim sıradışı yöntemle birikmiş yağ tabakaları parçalanacak ve metabolizmanın çalışmasını hızlanacak. 4 adımdan oluşan bu sıradışı zayıflama yönteminin adını “Zayıflama Programı” deniliyor. Şimdi adımları incelemeye geçelim;

1.Adım
Bu adımda önem vermeniz gereken şey vücudun ve karaciğerin temizliğidir. Temiz bir vücut ve temiz bir karaciğer ile daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Toksinleri kendine bağlayan ve onların vücudun dışına atacak besinleri tüketmeniz gerekir. Böylelikle vücut daha önce oluşan hasarları giderecek ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

2.Adım
Yağ yakan besinler tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca bu besinleri yerken normal hayatınızda yediğiniz şeyleri, yani kek, kurabiye, dondurma gibi zararlı olarak bilinen yiyecekleri bile ölçülü bir şekilde tüketmeye devam edebilirsiniz.

3.Adım
Haftada 15’er dakikalık 3 egzersiz yapacaksınız ve sağlık bir şekilde kilo vereceğinizi anlayacaksınız. Böylelikle spor salonlarına para vermeyecek ve saatlerinizi orada harcamayacaksınız.

4.Adım
Bu adıma geldiğinizde artık daha önce neden kilo veremediğinizi yada başkalarının neden kilo veremediklerini öğrenmeye başlayacaksınız. Bu adımda egzersizlere ve yağ yakan besinlere devam etmelisiniz ama devam ederken birer birer azaltmalısınız daha sonra ise günlük hayatınıza dönebileceksiniz. Çünkü arzuladığınız forma kavuşmuş olacaksınız.


Bir önceki yazımız olan Kaderimin Yazıldığı Gün Elif'in Güneşli Kolyesi başlıklı makalemizde Kaderimin Yazıldığı Gün Elif'in Güneşli Kolyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir