Xperia U Yedek Yükleme Sorunu

Günümüzün gelişen teknolojisini gerçekten takip etmek ona ayak uydurmak çok zor. Son zamanlarda hemen hemen birçok telefon güncellenmekte ya da yeni güncellemeler gelmekte işte sizlere son zamanda başıma gelen bir olayı anlatmak ve çözümlerini tek tek sizlere özetlemek istiyorum. Elime Sony firmasına ait olan Xperia U modeli geldi, Telefon hiç bir uygulamayı desteklemiyor ve üstelik telefon açılıp kapanıyordu. Yabancı sitelere girip sorunu araştırdıktan sonra sorunun çözümünü telefonun güncelleme yapılması gerektiğini öğrendim. Güncelleme sırasında telefondaki Rehberi ve Mesajları yedekledim. Yedekler bilgisayarımda, Belgeler klasörüne telefon adında bir klasörün içerisinde yer alıyordu daha sonra telefonu bilgisayara USB kablosu ile takarak güncellemeyi başlattım. Güncelleme sonrası yedekleri telefona tekrar yüklemek istediğim de bana versiyon hatası verdi. Bunun üzerine yedeği kopyalayarak içindeki yazılım stiline baktım ve gerçekten çok önceki zamanlarda kullanılan yazılım stili olduğunu gördüm. Bunun üzerine yedekleri rehber klasörünü açarak tek tek Worde elle numaraları girerek telefonuma yükledim.

Peki yedekleri nasıl açtım?
Yedek klasörünün uzantısını .zip yaparak yedeği rahatlıkla açabiliyoruz. Böylelikle telefonda ki veri kaybını önlemiş oluyoruz.

Gönderen: Furkan Melik.


Bir önceki yazımız olan Doogee Valencia DG800 başlıklı makalemizde Bayrak Teknoloji Ürünleri ve Doogee Valencia DG800 hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir