Paylaşmanın Önemi Nedir?

Paylaşmanın Önemi Nedir?
Bizler insanoğlu olarak tabiatımız gereği sosyal bir canlı olarak yaratıldık ve içerisinde yaşamış olduğumuz toplumun bir üyesi olarak toplumumuzla sürekli etkileşim halindeyiz. Bizleri toplum içerisinde kalmaya mecbur bırakan şey ise bazı duygu ve ihtiyaçlarımızı ancak birlikte karşılayabiliyor olmamızdır.
İnsan günlük hayatı içerisinde maddi manevi birçok konuda birbiriyle bazı şeyleri paylaşmak ve iş birliği yapmak zorundadır. Bu nedenle de paylaşmak zaten insan olmanın verdiği zorunlu bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor.
Bazen sadece maddi konularda paylaşmak değil, aynı zamanda manevi bazı sevinç, üzüntü ve hatta duygusal sorunlarımızı bile başkalarıyla paylaşma ihtiyacı hissederiz. Dinimiz olan İslamiyet, paylaşmayı ve insanlara yardım etmeyi bizlere emretmiştir.


Bir önceki yazımız olan Turistlere Nasıl Davranmalıyız? başlıklı makalemizde Nereden Turist Gelir, Turistler nedir ve Ülkemizin Turist oranı kaç hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Paylaşmanın Önemi Nedir?” için 5 yorum

 • 31 Aralık 2014 tarihinde, saat 12:49
  Permalink

  ya paylaşmak gibisi varmı dünyada.Gercekten cok önem verdiğim bi durum.Paylaşmak ruhende insanın içini ferahlatır.Şahsen bende öyle oluyor.Umarım herkes paylaşmayı öğrenir.

  ” Komşusu açken tok yatan bizden değildir. ”

 • 30 Aralık 2014 tarihinde, saat 21:19
  Permalink

  Paylaşmak insanın ufkunu açar genel kültürünü arttırır paylaştıkça bilgi çoğalır çoğaldıkça daha çok öğrenir kendini geliştirirsin kısaca güzel yazı olmuş.

 • 29 Aralık 2014 tarihinde, saat 22:53
  Permalink

  Paylaşmak mı dedi biri? Ülkemizde de dünya genelinde de artık paylaşmak diye bir şey kalmadı diye düşünüyorum her şey menfaat üzerine kurulu şuan ki dünyada ve para bu kadar değerli oldukça paylaşmak zamanla yok olacak bir olgu olarak görüyorum.

 • 29 Aralık 2014 tarihinde, saat 19:30
  Permalink

  Teşekkürler hocam bilinçlendirmek için iyi bir makale olmuş.
  Paylaşma duygusunu hepimizin alması gerekiyor.
  Özellikle çevremizde gözümüze kestirdiğimiz kişilere sürekli yardım etmeli ve emeğimizi paylaşmalıyız.

 • 29 Aralık 2014 tarihinde, saat 18:25
  Permalink

  yetiştirilme tarzımızdan dolayı paylaşmanın önemini biliyoruz. fazlaysa paylaşacaksın, az ise ikiye bölüp yine paylaşacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir