İstenmeyen sms engelleme

Merhaba arkadaşlar bu başlık altında sizlere istemediğiniz mesajları engellemeyi anlatacağım.

Çoğu kişi, istemediği kişilerden mesaj almakta ve tacize uğramaktadır. Özellikle bu zamanda çocuk tecavüzcüleri bile varken telefon tecavüzcüleri olmaması anormal olurdu herhalde. Bunun yanı sıra konuşmadığımız arkadaşlar, eski sevgililer ya da buna benzer birçok kişi de mesaj atıyor, arıyor olabilir. Bundan rahatsızlık duymanızı gayet normal karşılıyoruz tabii. Ayrıca her şeyin bir çaresi var diye boşuna dememişler. Çok kolay işlemlerle sizi rahatsız edenlerden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Öncelikle genel SMS engellemeyi vereyim. Bu kodları kullandığınız taktirde hiçbir kimseden mesaj alamayacaksınız. Tekrar mesaj almaya başlamak için ise verdiğimiz diğer kodu kullanmanız gerekiyor. Kodları tek bir sefer yazmanız yeterlidir.

 

Sms engelleme kodları:

Turkcell operatörü için mesaj engelleme: *35*0000*16#
Turkcell operatörü için mesaj engellemeyi kaldırma: #35*0000*16#
Vodafone operatörü için mesaj engelleme: *35*1111*#
Vodafone operatörü için mesaj engellemeyi kaldırma: #35*1111*16#

Yukarıdaki kodlarla iki hat için engelleme yapabilmektesiniz. Avea için henüz toplu engelleme bulamadım. Ave için sadece reklam engelleme var:

 

Avea reklam engelleme:

İPTAL KAMPANYA yaz 7672’ye gönder.
Vodafone ya da Turkcell reklam engellemek için hatların kendi müşteri hizmetlerini arayabilir ya da yukarıda ki kodlarla bütün sms’leri engelleyebilirsiniz.

Yukarıdaki kodların yanı sıra Android cihazlarda birçok uygulama bulunmakta mesaj ya da arama engellemesi yapmak için. Bu uygulamaların güzel yönü ise istediğiniz tek numarayı seçip engelleyebilmek. Play Store’da birçok kara liste uygulaması bulabilirsiniz.

Apple İphone’lar için ise İOS’un kendi bünyesinin ayarlarında bulundurduğu işlemi yaparak hem arayanı hem sms atanı engelleyebilirsiniz.

 

İphone sms engelleme:

Ayarlar>mesajlar>engellenenler(en altta)


Bir önceki yazımız olan Avea 2015 bedava internet kampanyası başlıklı makalemizde 2015, avea ve avea 2015 bedava internet hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir