FIFA 16 resmen Türkçe!

Merhaba arkadaşlar Fifa severlere mükemmel bir haberimiz var. Belki duymuşsunuzdur ama bir de bizim ağzımızdan duymanızı istedik. Geçtiğimiz yıl Electronic Art, FİFA 15 oyunuyla biz Türkiyedeki taraftarlar büyük ve mükemmel bir yenilik sunmuş ve Türk ligindeki 18 kulübü de oyunda bulundurmuştu. Ayrıca milli gururumuz Arda Turan’da kapak fotoğrafında Messi’nin yanında yerini almıştı.

Bu yıl ise Fifa bizlere daha güzel bir yenilik yapacağını duydu. Bizlere benzersiz bir futbol oyunu deneyimi sunmayı planlayan fifa bu sene lig takımlarımızın orijinal logoları, formaları ve kadrolarını oyunun da bulunduracak ve en önemlisi oyundaki metinler tamamen Türkçe olacak. Fıfa 16 PC, Xbox One ve PS4 gibi konsollarda Türkçe dili destekleyecek.

TFF Başkanızımız FIFA 16 için neler söylemişti?

Demirören: “Vizyonumuzun bir ürünü olarak Süper Ligimizin geçtiğimiz sezondan bu yana FIFA oyununda yer alması Türk Futbolunun uluslararası tanıtımına önemli bir katkıda bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak FIFA16 oyununun bu sene Türkçe olmasını da önemli buluyorum. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum.


Bir önceki yazımız olan Nasreddin Hoca Kimdir başlıklı makalemizde hoca ip satiyor, nasreddin hoca fıkraları ve nasreddin hoca hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir