Android cihazlar’da ses yükseltme

Bu konu altında düşük sesli android ses yükseltmeyi nasıl yapacağımızı anlatacağız sizlere 🙂

Normalde ses yükseltme işlemi yaparken telefona root atmak gerekir. İster programlı, ister programsız. Fakat bu program ile root atmaya gerek kalmadan telefonunuzun sesini yükseltebileceksiniz. Uygulama Google Play Store’da olan bir app’in geliştirilmiş halidir.
 
Programın öne çıkan birkaç özelliğinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle yapılan işlem sonrasında seste %60 yada %80’e kadar yükseltme sağlanabilir. En büyük özelliği root atmadan yapılıyor olmasıdır. Genellikle ses yükseltmelerde kalitesiz ve cızırtılı bir ses’e sahip olunur fakat bu programla böyle bir durum söz konusu değil. Kesinlikle kaliteli ve cızırtısız bir ses sunuyor. Kullanımı oldukça kolay ve programı kapatmadığınız sürece her defasında ayar yapmanıza gerek yok. Son olarak kulaklık, hoparlör ya da bluetooth kulaklık seçeneklerini de bünyesinde barındırıyor.
 
İşleme geçmeden önce uyarı yapmak istiyoruz. Uyarı’yı okumdan işlem yapanların başına geleceklerden kivrik.net ailesi olarak sorumlu değiliz. Öncelikle anlattıklarımızdan başka bir işlem yapıp cihaza zarar vermeniz halinde oluşacak herhangi bir problemden kesinlikle bizi sorumlu tutamazsınız. Programa hoparlöre zarar vermemesi için fix yapıldı. Önerdiğimiz telefonlar haricinde diğer telefonlar da kullanmayın. Cihazında ses iyileştirme programı bulunanlar(Dolby, Beats Audio gibi) bu uygulamayı kullanmamalı..
 
Şimdi ayarlardan bahsedelim. İlk başta karşınızda 3 seçenek var: kulaklık, hoparlör ve bluetooth kulaklık… Bunlardan hangisini kullanıyorsanız onu seçersiniz zaten. Daha sonra sanal oda, bas gibi ekolayzır bulunuyor. Ses yükseltme efekti vardır. Ses arttırma’nın program içinde seviyeleri(level) bulunmaktadır. 1’den 9’a kadar olan bu seviyelerde testlere göre en iyisi 8.level olarak belirlenmiştir.
 
Telefonunuzdaki ses kalitesinin değişimini fark etmek için uygulamayı yükledikten sonra müzik dinlerken değişiklik yaparsanız daha rahat anlarsınız.
 
Hemen size ayarlarınızı verelim: ilk başta Speaker Settings bölümünün içindeki Volume level’e girin. Giriş yaptıktan sonra sırasıyla +1,+2,….+10’a kadar gelin. Yalnız burada önemli olan sırayla, yani tek tek +10’a kadar gitmektir. Bu adımı tamamladıktan sonra Speaker Settings’in içinden Virtual Room kısmına girin ve girdiğiniz bölümden Virtual Room seçeneğini 0,2,4,6 yapın.
 
Önerilen Cihazlar
 
Samsung: Galaxy S Serisi, Gio, Ace İ, Ace, Note Serisi, Wonder ve Galaxy Note 10.1
Sony: Xperia S, Xpreia U, RAY
Lg: Optimus 3d
Htc: Decire C, One x+
 
Buradan indirebilirsiniz;
android-ses-seviyesi


Bir önceki yazımız olan İnternet ve Modem Ayarları başlıklı makalemizde adil kullanım hakkı, adil kullanım kotası ve fiber internet hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir