2015 Dünyanın en pahalı 10 arabası

 

 

10-) Pagani Zonda 667.321 USD Pagani, italyan markasıdır. Firma spor araçlar ve karbon fiber üretimi yapmaktadır. 1992 yılında Horacio Pagani isimli kişi tarafından kurulmuştur. Merkezi San Cesario Sul Panoradır. Aşağıda Pagani Zonda resimlerine göz atabilirsiniz.

Maksimum hız : 346 km/s

9-) Ferrari Enzo 670.000 USD Hız tutkunlarının vazgeçilmezi. Güçlü performansı ve kullanımıyla birlikte birbirini tamamlayan Enzo para babalarının vazgeçilmezi olarak görülüyor. Genellikle spor tarz araç kullanan kişilere satılan Enzo bir çok kişinin hayallerini süsleyen araba olarak üretilmiştir. Ne kadar pahalı olursa olsun Ferrari severler buna aldırış etmiyor. Enzo 3.65 saniye de 100km/s çıkabiliyor. Böyle bir aracın sahibi olmak istemez misiniz? Aşağıda Ferrari Enzo resimlerine göz atabilirsiniz.

Motor hacmi 5998cc
Maksimum sürat : 350 km/s

 

8 -) McLaren F1 970.000 USD Mclaren Automotive ve Gordon Murray tarafından tasarlanıp üretilen spor otomobil. Dünyanın en hızlı seri üretim otomobili olarak rekor kırmıştır. Rekor 2005 yılına kadar McLaren de kalmıştır. 2009 itibariyle Mclaren F1 halâ en hızlı atmosferik motorlu otomobildir. Maksimum hız 386 km/s

7-) Hennessey Venom GT Spyder 1,100.000 USD Hız delisi Venom Florida, Cape Canaveral’daki Kennedy Uzay Üssün de yapılan sürüştü Venom saatte 435,31 km hıza ulaşarak gelmiş geçmiş en hızlı otomobil ünvanının sahibi oldu. Hennessey Venom resimlerine aşağıda göz atabilirsiniz.

 

6-) Zenvo ST1 1,225,000 USD Hermann & Brandt Design Consultancy’deki tasarımcılara verilen tasarım talimatı ile başka hiç bir süper otomobillere benzemeyen daha süper diye tabir edebileceğimiz bir otomobil tasarlandı. Zenvo ST1’in tasarımın akıcı olması için tavan ve yan panellerdeki hatlar ve de tekerlek bombeleri özel olarak tasarlanmıştır. Zenvo ST1’in resimlerine aşağıdan göz atabilirsiniz. Maksimum hız 375 km/s

 

 

Bugünlük ilk 10 içerisinde olan 5 arabayı tanıttık. Bir sonraki yazımız da dünyanın en pahalı ilk 5 arabasının tanıtımlarına devam edeceğiz.

 

İyi okumalar


Bir önceki yazımız olan Modern tarzda dekorasyon nasıl yapılır başlıklı makalemizde dekorasyon da tarz, dekorasyon tarzı ve dekorasyon tarzını belirle hakkında bilgiler verilmektedir.

admin

Gündeme, güncele ve hayata dair herşeye yazıları ile sizlerleyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir